vineri, 8 septembrie 2017

FESTIVITATEA DE DESCHIDERE A NOULUI AN SCOLAR



DESCHIDEREA

ANULUI SCOLAR

2017-2018

ARE LOC LUNI 11.09.2017

ORA 9.00

PROGRAMUL DE DESFǍŞURARE A ORELOR DE CURS

PROGRAMUL DE DESFǍŞURARE A ORELOR DE CURS
ANUL ŞCOLAR 2017 – 2018
 
Nr. orǎ
Interval orar



SCHIMBUL I
(Cls. P-IV)
I
8,00 – 8,45

II
8,55 – 9,40

III
9,55 – 10,40

IV
10,50 – 11,35

V

11,45 – 12,30




SCHIMBUL II
(Cls. V-VIII)
I
12,40 – 13,30

II
13,40 – 14,30

III
14,40 – 15,30

IV
15,40 – 16,30

V
16,40 – 17,30

VI
17,40 – 18,30



miercuri, 30 august 2017

Rămas bun, domnule profesor!

Dascălul de vocaţie, omul blând şi echilibrat,  colegul nostru distins, profesorul Vergil Ionescu a pornit in lunga călătorie spre infinit.
După o viaţă dedicată şcolii, s-a stins discret, duminică, 27 august 2017, lăsând in urmă intrebări, răspunsuri, discipoli care l-au iubit şi cărora le-a fost model.
Joi, 31 august 2017, va face ultimul drum in locul unde se retrasese, localitatea Vlădeni, judeţul Dâmboviţa.
Vă vom păstra veşnic în amintirea noastră!

vineri, 28 iulie 2017

PLANIFICAREA EXAMENELOR DE CORIGENTA/SITUATII NEINCHEIATE PENTRU ANUL SCOLAR 2016-2017

Clasele   a VIII-a


24.07.2017  ora 9.00 – limba  romana
25.07.2017 ora 9.00 – matematica

Clasele V-VII

04.09.2017 ora 9.00 – limba  romana
05.09.2017 ora 9.00 – matematica

SITUATII  NEINCHEIATE

30.08.2017 – limba romana, biologie, desen, chimie
31.08.2017 – matematica, ed. fizica, limba engleza, geografie, istorie
01.09.2017 - ed. tehnologica, religie, informatica, muzica, limba franceza,


Clasele V-VIII
04.09.2017 ora 9.00 – limba romana
05.09.2017 ora 9.00 – matematica
Situatii neincheiate
30.08.2017-limba romana,limba franceza, biologie, desen,chimie
31.08.2017-matematica,ed.fizica, limba engleza, geografie, istorie
01.09.2017-ed.tehnologica,informatica,religie,muzica,fizi

prof. Tudor Mihaela

miercuri, 5 iulie 2017

REZULTATE OLIMPIADE SI CONCURSURI AN SCOLAR 2016 - 2017



PROIECTE EDUCAŢIONALE

1. Douӑ Proiecte Erasmus + derulate cu fonduri europene:
- Actiune cheie 1 pentru cadrele didactice in parteneriat cu: Anglia, Spania, Scoția;
- Actiune cheie 2 pentru elevi si cadrele didactice in parteneriat cu: Polonia, Turcia si Suedia.

2. Proiect international ,, Fun experiments - young learners' way of English language aquisition
Partenerii de proiect sunt din: Slovenia, Polonia, UK, Franta

3. Proiect educational ,,Legenda na si Pavel Adriana


Rezultate olimpiade si concursuri
4. Concursul ,, Made for Europe” cu proiectul eTwinning ,,Symmetry around us”:
- Faza judeteana: Radu Daniel, cls a VI-a D – premiul al III-lea
- Faza nationala: Radu Daniel, cls. a VI-a D – mentiune
Din echipa care a ajutat la realizarea materialelor prezentate la faza nationala au facut parte: Costache Sara, Covalciuc Ioana, Radu Daniel, Stefan Dragos si Trifon Daria

5. Concursul Județean “Prietenii pompierilor” – Premiul al II-lea, elevii clesei a VI-a D


A. Clasele gimnaziale

Limba Engleza

prof. Popenta Laura:
Premiul al III lea la Concursul National de creativitate in limba engleza, SPEAK OUT, sectiunea A - monologuri, faza judeteana - elevele Negoita Corina si Radu Andreea (cl. a VIII- a B)
- Promovabilitate 100% la examenul bilingv mai 2017 (16 elevi de la cls 8 a A,B,C)

Limba franceză
Concursul  Judetean  “Lire en fête" 2016
Nr. crt.
Numele şi prenumele elevului
Clasa
Nota
Premiul
Prof. indrumător
1.  
Contescu Maria Beatrice
V
95
I
Stan Cristina
2.   
Bugheanu Maria Laura
V
90
I
Stan Cristina
3.   
Popescu Natalia Andeea
V
90
I
Stan Cristina
4.   
Goicea Pavel Octavian
V
90
I
Stan Cristina
5.   
Radu  Robert
VII
90
I
Mihai Ramona
6.   
Croitoru Mara
VII
85
II
Mihai Ramona
7.   
Sariu Madalina
VII
85
II
Mihai Ramona
8.   
Stoica Ioana
VII
80
II
Mihai Ramona
9.   
Pasăre Andreea Cristina
VIII
80
II
Stan Cristina

Concursul National “Magie de Noel”
Nr. crt.
Numele şi prenumele elevului
Clasa
Premiul
Prof. indrumator
1.  
Pasare Andreea Cristina
VIII
III
Stan Cristina
2.   
Sariu Madalina
VII
Mentiune
Mihai Ramona
3.   
Ungureanu Andra Mihaela
V
II
Mihai Ramona

- Promovabilitate 75% la examenul bilingv mai 2017 (6 elevi de la cls 8 a A, B, C din cei 8 inscrisi)


Matematică

1) CONCURSUL ,,LUMINA MATH”:
6C Popescu Daria Stefania -Mentiune - Prof. Stere Gabriela
6D Radu Daniel Stefan -Mentiune - Prof. Cirstoiu Camelia

2) CONCURSUL ,,ION IONESCU” VALEA CALUGAREASCA:

5B Topa Stan Ioana -Premiul II -Prof. Stere Gabriela
5B Stefan Diana -Mentiune -Prof. Stere Gabriela
6C Popescu Daria Stefania -Premiul I -Prof. Stere Gabriela
6C Manolache Alexandra Camelia -Premiul II -Prof. Stere Gabriela
6C Olteanu Bianca Elena -Premiul III -Prof. Stere Gabriela
6C Savescu Alissia Mara -Mentiune -Prof. Stere Gabriela
6D Radu Daniel Stefan -Premiul I -Prof. Cirstoiu Camelia

3) OLIMPIADA JUDETEANA DE MATEMATICA:

5B Stefan Diana -Mentiune - Prof. Stere Gabriela

6C Popescu Daria Stefania -Premiul III - Prof. Stere Gabriela

6D Radu Daniel Stefan -Premiul III - Prof. Cirstoiu Camelia

4)CONCURSUL ,,DISCIPOLI LUI LAZAR” PLOIESTI:

5B Manole Razvan -Mentiune -Prof. Stere Gabriela
6C Popescu Daria Stefania -Mentiune -Prof. Stere Gabriela
7B Radu Daiana -Mentiune -Prof. Dumitrescu Gabriela
5)CONCURSUL ,,GRIGORE MOISIL” PLOIESTI:
6C Popescu Daria Stefania - Mentiune -Prof. Stere Gabriela
6C Manolache Alexandra Camelia - Mentiune -Prof. Stere Gabriela
6D Radu Daniel Stefan -Mentiune - Prof. Cirstoiu Camelia
6D Radu Daniel Stefan -Mentiune - Prof. Cirstoiu Camelia

Fizică - prof Cristea Sergiu

Mentiune - Ungureanu Maria Isabella cla a VIII-a C - Concursul organizat de NASA si Agenţia Spatiala Europeana:"Cercetator pentru o zi"

Chimie - prof. Aurelia Burlan
Olimpiada de Chimie - faza judeteana
Mentiune - Enache Eduard cls VIII C
Concursul National "Noi si Chimia: - faza judeteana:
Premiul III: VIIIC: Enache Eduard, Parvulescu Alina, Ungureanu Maria Isabela, Tudor Maria
Premiul III: VIII A - Minea Andreea, Calin Valentina
Mentiune: VII A: Harasim Antonia, Oprea Oana Luiza, Radu Robert

Concursul National "Raluca Ripan" - faza judeteana:
Mentiune: Radu Robert, Harasim Antonia



Biologie - prof Ioana Luca
Concursul National de Biologie "George Emil Palade" faza judetea
Popescu Daria Stefania VI C - premiul al ii- lea
Aldea Alin George VI D - premiul al iii-lea
Mihai Teodora Maria VI C - mentiune
Olteanu Bianca Elena VI C - mentiune
Savescu Alissia Mara VI C - mentiune
Trifon Daria Maria VI C - mentiune
Manolache Alexandra Camelia VI C – mentiune



Istorie
Olimpiada Naționalӑ de Culturӑ Civicӑ – etapa naționalӑ în luna iulie– elevi îndrumați de cadrele didactice: Todor Mihaela, Radu Nicoleta, Contescu Daniela: Neacșu Alexandra (IVA), Bӑlan Alexandra (VIIB), Tudor Delia (VIIC)

– prof Mihaela Tudor

Concursul Interjudețean “Discipolii lui Herodot” – Olimpiada claselor a V-a și a VI-a
Clasa a V-a
Premiul al III-lea: Istrate Ana – Maria (VC), Popescu Natalia (VC), Contescu Maria (VC);
Mențiune: Chirița Alin Mihail (VB) Ștefan Diana Mihaela (VB)

Clasa a VI-a:
Premiul I: Popescu Daria (VIC), Manolache Alexandra (VIC), Condrea Vlad Ștefan (VID);
Premiul al II-lea: Savescu Mara, (VIC), Zaharia Laurențiu (VID), Olteanu Bianca (VIC), Radu Ștefan Daniel (VID), Neagoe Filip (VID);
Mențiune: Stanescu Miruna (VIA), Aron Bianca(VIA)

- prof Nicoleta Radu

Olimpiada Judeteană de Istorie – etapa județeanӑ
Premiul II : Minea Andreea -VIIIA
Premiul II: Călin Valentina -VIIIA

Concurs Național "Memoria Holocaustului"-etapa judeteanӑ

Premiul I : Tudor Delia-VIIC
Premiul II : Harasim Antonia -VIIA
Premiul III : Radu Robert-VIIA
Mentiuni : Opre Luiza-VIIA
Stoica Ioana-VIIC
Geografie - prof. Ecaterina Balea

Concursul National de Geografie "Terra" etapa Nationala
Premiul II - Radu Stefan Daniel

Concursul National de Geografie "Terra" etapa judeteana:
Premiul II - Radu Stefan Daniel
Mentiune - Croitoru Mara

Concursul Interjudetean de Geografie "Terra - de la poveste la realitate" etapa judeteana:
Premiul III - Radu Stefan Daniel


Muzică - prof. Nicola Mazilu

Premiul I Grupul Folk Duo Vox– Festivalul Concurs „Pe aripile muzicii”, Băicoi,
Premiul I, Duo Vox - Festivalul Salcâmului Înflorit, Bucov
Premiul III eleva Olteanu Bianca, cls. VI-a C la Concursul Județean „Ce mi-e drag e pus în ramă”, secțiunea abilități practice și creație plastică, Bucov


B Clasele primare


1. Clasa Pregătitoare A – prof. înv. primar Vișoiu Florentina
Etapa I
Baciu Clara
Premiul I
Adochiei Catalina
Premiul I
Bucur Bianca
Premiul I
Ceausu Denis
Premiul I
Filip Ana Maria
Premiul I
Georgescu Alexandru
Premiul I
Grigorescu Rebeca
Premiul I
Marin Irina
Premiul I
Minea Iustin
Premiul I
Pavel David
Premiul I
Plesa Maria
Premiul I
Rosu Gabriela
Premiul I
Tiru Dumitrescu Alexandru
Premiul I
Vieru Adriana
Premiul I
Dumitrescu Adelina
Premiul II
Furtuna Gabriel
Premiul II
Lepa Bogdan
Premiul II
Paraschiv Andrei
Premiul II
Stanciu Darius
Premiul II
Tureac Rebecca
Premiul II
Galateanu Rares
Premiul III
Gheorghe Daniel
Premiul III
Ivan Eduard
Premiul III
Etapa a IIa
Baciu Clara
Premiul I
Adochiei Catalina
Premiul I
Bucur Bianca
Premiul I
Dumitrescu Adelina
Premiul I
Furtuna Gabriel
Premiul I
Grigorescu Rebeca
Premiul I
Lepa Bogdan
Premiul I
Marin Irina
Premiul I
Plesa Maria
Premiul I
Rosu Gabriela
Premiul I
Tureac Rebecca
Premiul I
Vieru Adriana
Premiul I
Ceausu Denis
Premiul II
Ene Stefania
Premiul II
Paraschiv Andrei
Premiul II
Petrescu Mihai
Premiul II
Popescu Simina
Premiul II
Stanciu Darius
Premiul II
Tiru Dumitrescu Alexandru
Premiul II
Pavel David
Premiul III

Matematica
Etapa I
Baciu Clara
Premiul I
Adochiei Catalina
Premiul I
Ceausu Denis
Premiul I
Dumitrescu Adelina
Premiul I
Georgescu Alexandru
Premiul I
Gheorghe Daniel
Premiul I
Grigorescu Rebeca
Premiul I
Lepa Bogdan
Premiul I
Marin Irina
Premiul I
Stanciu Darius
Premiul I
Tiru Dumitrescu Alexandru
Premiul I
Bucur Bianca
Premiul II
Ene Stefania
Premiul II
Filip Ana Maria
Premiul II
Ivan Eduard
Premiul II
Minea Iustin
Premiul II
Paraschiv Andrei
Premiul II
Pavel David
Premiul II
Petrescu Mihai
Premiul II
Popescu Simina
Premiul II
Vieru Adriana
Premiul II
Furtuna Gabriel
Premiul III
Galateanu Rares
Premiul III
Militaru Stefan
Premiul III
Rosu Gabriela
Premiul III
Szakacs Petrut
Premiul III
Tureac Rebecca
Premiul III

Etapa a IIa

Baciu Clara
Premiul I
Adochiei Catalina
Premiul I
Bucur Bianca
Premiul I
Ceausu Denis
Premiul I
Filip Ana Maria
Premiul I
Furtuna Gabriel
Premiul I
Georgescu Alexandru
Premiul I
Grigorescu Rebeca
Premiul I
Ivan Eduard
Premiul I
Marin Irina
Premiul I
Petrescu Mihai
Premiul I
Plesa Maria
Premiul I
Popescu Simina
Premiul I
Rosu Gabriela
Premiul I
Stanciu Darius
Premiul I
Vieru Adriana
Premiul I
Minea Iustin
Premiul I
Ene Stefania
Premiul II
Gheorghe Daniel
Premiul II
Tiru Dumitrescu Alexandru
Premiul II
Pavel David
Premiul II
Lepa Bogdan
Premiul III
Paraschiv Andrei
Premiul III


CONCURS JUDEŢEAN DE CULTURĂ GENERALĂ

„Aventura Cunoaşterii”, organizat de Scoala Gimnaziala “Nicolae Iorga”, Ploiesti

1.GRIGORESCU REBECA Premiul II
2. ROSU GABRIELA Premiul II
3. VIERU ADRIANA Premiul II

Concursul “Detectivi in misiune literara”, organizat de Scoala Gimnaziala “Sfantul Vasile”, Ploiesti

1. BUCUR BIANCA IOANA Premiul I
2. GEORGESCU ALEXANDRU Premiul I
3. GRIGORESCU REBECA Premiul I
4. PLEȘA RIANA MARIA Premiul I
5. POPESCU CRISTIANA SIMINA Premiul I
6. TUREAC REBECCA MARIA Premiul I
7.ADOCHIEI IOANA CĂTĂLINA Premiul II
8. LEPA CONSTANTIN BOGDAN Premiul II
9. FILIP ANA MARIA Premiul III
10. MARIN IRINA MARIA Premiul III
11. ROȘU GABRIELA ALEXANDRA Premiul III
12. STANCIU DARIUS BOGDAN Premiul III
13. VIERU ADRIANA CRISTIANA Premiul III
14. FURTUNĂ MIRCEA GABRIEL MENȚIUNE


2. Clasa Pregătitoare B - prof. înv. primar Cristina Dragomir

3. Clasa Pregătitoare C - prof. înv. primar Marieta Mihai

4. Clasa Pregătitoare D – prof. înv. primar Laura Saceanu

NUME /PRENUME ELEV
COMPER Comuninicare
et. a II-a
COMPER Matematica
et. a II-a
MICII OLIMPICI
Detectiv in misiune literara
Campeanu Eduard
100P
100P
PREMIUL III
PREMIUL I
Dumitrache Andrei
90 P
80P
MENTIUNE
PREMIUL II
Dumitracescu Ana
100P
100P
-
PREMIUL I
Dumitru Alex
80P
80P
-
PREMIUL III
Ene Rebeca
100P
100P
PREMIUL III
PREMIUL I
Filipescu Mario
100P
95P
PREMIUL III
PREMIUL I
Gavrila Petru
95P
-
PREMIUL III
PREMIUL III
Gheorghe Nicolas
80P
85P
PREMIUL III
-
Ghita Maria Sofia
100P
100P
PREMIUL I
PREMIUL II
Gomoiu Vladut
85P
95P
PREMIUL III
PREMIUL I
Jipa Mihnea
100P
90 P
PREMIUL III
PREMIUL I
Lungu Adelina
90P
100P
PREMIUL III
PREMIUL III
Manole Alexia
100P
100P
PREMIUL III
PREMIUL I
Marin Raul
100P
95P
PREMIUL III
PREMIUL III
Mihalache Alexandra
100P
100P

PREMIUL I
Moise Victoria
90P
90P

PREMIUL I
Moscaliuc Stefania
90P
100P
PREMIUL III
PREMIUL III
Musa Andreea
100P
95P
MENTIUNE
PREMIUL III
Paraschiv Elena
100P
100P
PREMIUL III
PREMIUL I
Parepa Nicole
100P
100P
PREMIUL III
PREMIUL I
Paun Ionut
100P
100P
PREMIUL III
PREMIUL III
Pilica Denis
80P
80P


Safta Ioan
100P
100P
PREMIUL III
PREMIUL I
Simina Larisa
100P
100P
PREMIUL III
PREMIUL I
State Hanek Andrei
100P
100P
PREMIUL III
PREMIUL I
Stefan Mihnea
100P
90P

PREMIUL I
Stefan Rares
100P
100P

PREMIUL I
Tanase Maria Sofia
100P
100P
PREMIUL III
PREMIUL I
Trifu Nicolas
90P
90P




5. Clasa I A – prof. înv. primar Gheorghe Popescu


6. Clasa I B – prof. înv. primar Mihaela Savu

COMPER ETAPA NATIONALA- COMUNICARE Premiul I 100p.
Nedelcu Ana Maria
Oprea Eduard
Savu David

COMPER ETAPA NATIONALA- MATEMATICA Premiul I 100p.

Georgescu Nicoleta
Medalia ,, MICUL OLIMPIC" (100p. la toate cele 3 editiile ,, MICII OLIMPICI"):
Oprea Eduard
Savu David
Soare Ingrid

7. Clasa I C - Prof inv primar Gheorghe Diana


Concursul ,, Made for Europe” cu proiectul eTwinning ,,Symmetry around us”:
- Faza judeteana: Radu Daniel, cls a VI-a D – premiul al III-lea
- Faza nationala: Radu Daniel, cls. a VI-a D – mentiune

1. Concurs Judetean de Cultura Generala ,,Aventura cunoasterii”
Zaharia Bogdan – premiul I
Roman Ema – premiul al II-lea
Trifon Ioana – premiul al III-lea

2. Concursul Regional ,,Prietenii naturii”
Zaharia Bogdan – premiul al II-lea
Anghel Oana – mentiune

3. Concursul Regional ,,Legenda intre adevar si fictiune”
· Premiul I: Zaharia Bogdan, Spanu Teodor
· Premiul al II-lea: Adam Eva
· Premiul al III-lea: Ivan Cristiana, Tudor Teodora

4. Concursul regional ,,Detectivi in misiune literara”

· premiul I: Adam Eva, Anghel Oana, Avram Bianca, Borcan Vlad, Butoi Alex, Călin Bianca, Ciută Lucian, Istrate Yasmina, Jucan Izabela, Radu Mara, Roman Ema, Spânu Teodor, Talpeș David, Trifon Ioana, Tudor Teodora, Zaharia Bogdan
· premiul al II-lea: Anghel Ioana, Cozmiuc Maria, Strâmbeanu Claudiu, Cozmiuc Maria, Strâmbeanu Claudiu
· premiul al III-lea: Dumitru Antonia, Ivan Darius
· mentiune: Maftei Mihai, Pop Gabriela

5. Concurs interjudetean ,,Gramatici, gramaticim”:

· etapa locala:
premiul I: Zaharia Bogdan, Trifon Ioana, Roman Ema, Talpes David, Radu Mara, Avram Bianca, Dumitru Katia
premiul al II-lea: Adam Szollosi Eva, Anghel Oana, Antonescu Mario, Borcan Vlad, Calin Bianca, Cozmiuc Maria, Dumitru Antonia, Istrate Yasmina, Ivan Cristiana, Ivan Darius, Tudor Teodora
premiul al III-lea: Butoi Alex, Ciuta Lucian, Dinu Stefania, Maftei Mihai, Spanu Teodor, Voiculescu Madalin

· etapa interjudeteana:
premiul al II-lea: Roman Ema
premiul al III-lea: Talpes David, Zaharia Bogdan

6. Concurs National ,,Micii Olimpici”:
- Etapa I:
- Premiul I: Radu Mara, Roman Ema, Trifon Ioana,
- Premiul al II-lea:Anghel Oana, Avram Bianca, Borcan Vlad, Dumitru Katia, Pop Gabriela, Tudor Teodora, Zaharia Bogdan
- Premiul al III-lea: Adam Eva, Antonescu Mario, Calin Bianca, Ciuta Lucian, Dinu Stefania, Dumitru Antonia, Istrate Yasmina
- Mentiune: Ivan Darius, Talpes David,

- Etapa a II-a:
- Premiul I:
- Premiul al II-lea:
- Premiul al III-lea:
- Mentiune: Borcan Vlad, Roman Ema, Zaharia Bogdan

- Etapa a III-a:
- Premiul al III-lea: Calin Bianca, Talpes David, Trifon Ioana
- Mentiune: Borcan Vlad, Roman Ema, Zaharia Bogdan



7. Concurs national ,,Amintiri din copilarie”:

- Etapa I:
- Premiul I: Adam Eva, Avram Bianca, Calin Bianca, Ciuta Lucian, Roman Ema, Talpes David, Trifon Ioana,
- Premiul al II-lea: Dumitru Antonia, Istrate Yasmina, Tudor Robin, Voiculescu Madalin, Zaharia Bogdan
- Premiul al III-lea: Antonescu Mario, Butoi Alex, Cozmiuc Maria, Dinu Stefania, Spanu Teodor, Tudor Teodora
- Mentiune: Borcan Vlad, Ivan Cristiana, Ivan Darius, Jucan Izabela, Dumitru Katia, Maftei Mihai, Paun Diana, Pop Gabriela, Radu Mara, Rosu Dragos, Strambeanu Claudiu, Tudoroiu Raul, Tudose Andrei

- Etapa a II-a:
- Premiul I: Istrate Yasmina, Roman Ema, Zaharia Bogdan
- Premiul al II-lea: Calin Bianca, Dumitru Katia, Radu Mara, Talpes David, Trifon Ioana,
- Premiul al III-lea: Ciuta Lucian, Dinu Stefania, Dumitru Antonia, Spanu Teodor,
- Mentiune: Adam Eva, Antonescu Mario, Avram Bianca, Borcan Vlad, Cozmiuc Maria, ivan Cristiana, Ivan Darius, Maftei Mihai, Paun Diana, Pop Gabriela, Rosu Dragos, Tudor Robin, Tudor Teodora, Tudose Andrei

 Etapa a III-a:
- Premiul al II-lea: Zaharia Bogdan, Radu Mara
- Premiul al III-lea: Ciuta Lucian, Cozmiuc Maria, Roman Ema, Trifon Ioana, Tudor Teodora
- Mentiune: Adam Eva, Anghel Ioana, Anghel Oana, Antonescu Mario, Avram Bianca, Borcan Vlad, Calin Bianca, Dinu Stefania, Dumitru Antonia, Dumitru Katia, Istrate Yasmina, Maftei Mihai, Spanu Teodor, Talpes David, Tudor Robin, Tudose Andrei

8. Concursul COMPER:

Ø Comunicare:

- Etapa I:
- Premiul I: Anghel Oana, Calin Bianca, Ciuta Lucian, Cozmiuc Maria, Dumitru Antonia,Radu Mara, Roman Ema, Talpes David, Trifon Ioana, Zaharia Bogdan
- Premiul al II-lea: Avram Bianca, Borcan Vlad, Butoi Alex, Dinu Stefania, Dumitru Katia, Jucan Izabela, Trifon Ioana, Spanu Teodora,
- Premiul al III-lea: Adam Eva, Pop Gabriela, Voiculescu Madalin,
- Mentiune: Istrate yasmina, Ivan Cristiana, Tudoroiu Raul, Tudor Robin

- Etapa a II-a:
- Premiul I: Anghel Oana, Avram Bianca, Dumitru Antonia, Radu Mara, Roman Ema, Talpes David, Trifon Ioana, Zaharia Bogdan
- Premiul al II-lea: Adam Eva, Calin Bianca, Dumitru Katia, Tudor Teodora,
- Premiul al III-lea: Anghel Ioana, Borcan Vlad, Ciuta Lucian, Istrate Yasmina, Jucan Izabela, Spanu Teodor,
- Mentiune: Butoi Alex, Cozmiuc Maria, Dinu Stefania, Ivan Cristiana, Maftei Mihai, Paun Diana, Pop Gabriela, Tudor Robin, Tudoroiu Raul, Voiculescu Madalin

- Etapa nationala:
- Premiul I: Zaharia Bogdan
- Premiul al II-lea: Anghel Oana, Dumitru Antonia, Radu Mara, Roman Ema, Talpes David
- Premiul al III-lea: Trifon Ioana



Ø Matematica:

- Etapa I:
- Premiul I: Anghel Oana, Roman Ema, Talpes David, Zaharia Bogdan
- Premiul al II-lea: Ciuta Lucian,
- Premiul al III-lea: Tudor Teodora,
- Mentiune: Adam Eva, Avram Bianca, Borcan Vlad, Butoi Alex, Calin Bianca, Cozmiuc Maria, Dumitru Antonia, Dumitru Katia, Ivan Cristiana, Istrate Yasmina, Jucan Izabela, Pop Gabriela, Radu Mara, Spanu Teodor, Strambeanu Claudiu, Trifon Ioana

- Etapa a II-a:

- Premiul I: Anghel Oana, Avram Bianca, Radu Mara, Roman Ema, Talpes David, Trifon Ioana, Tudor Teodora, Zaharia Bogdan
- Premiul al II-lea: Calin Bianca, Dinu Stefania, Dumitru Antonia, Spanu Teodor, Strimbeanu Claudiu

- Premiul al III-lea: Antonescu Mario, Maftei Mihai, Voiculescu Madalin

- Mentiune: Anghel Ioana, Borcan Vlad, Butoi Alex, Ciuta Lucian, Cozmiuc Maria, Ivan Cristiana, Ivan Darius, Paun Diana, Pop Gabriela
- Etapa nationala:
- Premiul I: Roman Ema, Talpes David
- Premiul al II-lea: Anghel Oana, Zaharia Bogdan


8. Clasa I D – prof. înv. Primar Maria Dobre

Concursul Comper, Etapa Nationala la Limba si literatura romana (Mai, 2017):
Oprea Miruna- 100 puncte;
Goia Elena- 90 de puncte;
Manea Catalin –90 de puncte;
Paraschiv Claudiu- 90 de puncte;

Concursul Comper, Etapa Nationala la Matematica(Mai, 2017):
Manea Catalin- 95 de puncte;
Oprea Miruna- 85 de puncte;
Concursul ,,Gramatici, Gramaticim!”, Etapa Interjudeteana, Martie 2017-06-14
Nr crt
Nume si prenume elev
Punctaj obtinut
1.
Oprea Miruna Ioana
90(prem.2)
2.
Paun Gabriela Claudia
85(prem.2)
3.
Goia Elena Gabriela
75(prem.3)
4.
Paraschiv Claudiu
75(prem. 3)



9. Clasa a.II.a A, inv. Pipelea Elena

1. Concursul ,,Micii Olimpici” – prima etapa
Costache Andreea – locul I
Nedelcu Pavel – locul I
Petculescu Alexandru – locul I
Grigore Diana – locul II
Milea Nikolas – locul II
Manea Stefan – locul III

Concursul ,,Micii Olimpici” – etapa a II a
Costache Andreea – locul I
Petculescu Alexandru – locul I
Milea Nikolas – locul I
Anton Lorena– locul II
Filip Mario– locul II
Gheorghe Ana Maria– locul III
Matei Stefan – locul III
Safticu Matei– locul III

2. Concursul ,,Amintiri din copilarie”
Matei Stefan – locul III

3. Concursul ,,Detectiv in misiune literara”
Saceanu Nicholas – premiul II
Anton Lorena – premiul II
Pirianu Briana – premiul II
Ionita Georgian – premiul III
Grigore Diana - – premiul III
Lorentz Ilinca– premiul III
Costache Andreea – premiul III
Petculescu Alexandru – premiul III
Milea Nikolas – premiul III
Ion Octavian– premiul III
Alexandru Miruna– premiul III
Tatu Vlad– premiul III
Brejan Daria– premiul III
Filip Mario– premiul III
Safticu Matei– premiul III

11. Clasa II B - ȋnv Pavel Adriana

· Concursul ,,COMPER’’:

ETAPA NAŢIONALA:

Comunicare : COVALCIUC IRINA premiul I

Matematica: COVALCIUC IRINA premiul I, PREDA ERIK premiul II

ETAPA I:

Comunicare: DAVIDOIU STEFAN, FIERARU RIANNA, CEAPA SARA, PREDA ERIK, DINICA MIHAI, DRAGOMIRESCU OCTAVIAN, COVALCIUC IRINA, RADU ROXANA (100 puncte), CARNUTA BIANCA, BULANCEA IONUT, POPESCU DENISA, CONSTANTINESCU ANDREI (95 puncte)- premiul I;

Matematica: BULANCEA IONUT, MARIN RARES, ARICIU ANDREEA, PREDA ERIK, DRAGU MARIA, CEAPA SARA, DINICA MIHAI, COVALCIUC IRINA (100 puncte), DINU RARES, FIERARU RIANNA, CARNUTA BIANCA, RADU ROXANA (95 puncte)- premiul I

ETAPA II:

Comunicare: RADUCANU ISABELA, COVALCIUC IRINA (100 puncte), CARNUTA BIANCA, DINICA MIHAI, DINU RARES, DRAGU MARIA, CEAPA SARA, PREDA ERIK, RADU ROXANA (95 puncte)- premiul I

Matematica: FOCSENEANU MIHNEA, PREDA ERIK, TRANDAFIR CAMELIA, COVALCIUC IRINA (100 puncte), BULANCEA IONUT, DINICA MIHAI, MOISE MARIA, CEAPA SARA, RADUCANU ISABELA, STAN MARIA ALESSIA, RADU ROXANA (95 puncte)- premiul I

· CONCURS JUDEŢEAN DE CULTURĂ GENERALĂ,„Aventura Cunoaşterii”,Ediţia I, nr.75/C.A.J.

COVALCIUC IRINA-premiul I, CONSTANTINESCU ANDREI- premiul III, RADU ROXANA-mentiune

· Concursului ,,Amintiri din copilarie"

nov. 2016

CONSTANTINESCU ANDREI 100 p. PREMIUL I - MEDALIA DE AUR
COVALCIUC IRINA 100 p. PREMIUL I - MEDALIA DE AUR
DINU RARES 98 p. PREMIUL II - MEDALIA DE ARGINT
RADU ROXANA MARIA 98 p. PREMIUL II - MEDALIA DE ARGINT
ARICIU ANDREEA IULIA 94 p. MENTIUNE – DIPLOMA
BULANCEA IONUT 94 p. MENTIUNE – DIPLOMA
CEAPA SARA MARIA 92 p. MENTIUNE – DIPLOMA
CEAUSU SEBASTIAN 92 p. MENTIUNE – DIPLOMA
PREDA ERIK 92 p. MENTIUNE – DIPLOMA
GHEORGHE ALEX 90 p. MENTIUNE – DIPLOMA
GRIGORE ALEXIA 90 p. MENTIUNE – DIPLOMA

Febr. 2017

BULANCEA IONUT 98 p. PREMIUL II - MEDALIA DE ARGINT
RADUCANU ISABELA 98 p. PREMIUL II - MEDALIA DE ARGINT
RADU ROXANA MARIA 96 p. PREMIUL III - MEDALIA DE BRONZ
PREDA ERIK 96 p. PREMIUL III - MEDALIA DE BRONZ
BUCURESTEANU IOANA 96 p. PREMIUL III - MEDALIA DE BRONZ
DINU RARES 96 p. PREMIUL III - MEDALIA DE BRONZ
ARICIU ANDREEA IULIA 94 p. MENTIUNE – DIPLOMA
CEAPA SARA MARIA 94 p. MENTIUNE – DIPLOMA
COVALCIUC IRINA 94 p. MENTIUNE – DIPLOMA
DINICA MIHAI 94 p. MENTIUNE – DIPLOMA
FIERARU RIANNA 94 p. MENTIUNE – DIPLOMA
FOCSENEANU MIHNEA 94 p. MENTIUNE – DIPLOMA
TRANDAFIR CAMELIA 94 p. MENTIUNE – DIPLOMA
CONSTANTINESCU ANDREI 92 p. MENTIUNE – DIPLOMA
VOICA ANA MARIA 92 p. MENTIUNE – DIPLOMA
GRIGORE ALEXIA 90 p. MENTIUNE – DIPLOMA
MOISE MARIA 90 p. MENTIUNE – DIPLOMA

· Concursul Judetean de Cultura Generala "AVENTURA CUNOASTERII", Editia I, 25 martie 2017(Sc. Gimn. ,,N. Iorga’’).

COVALCIUC IRINA - PREMIUL I
CONSTANTINESCU ANDREI - PREMIUL III
RADU ROXANA MARIA- MENTIUNE

· CONCURS JUDETEAN ,,Călătorie în ţinutul cunoaşterii’’ editia a III-a ( Sc. Gimn. I.A.Bassarabescu’’)

RADU ROXANA MARIA - PREMIUL I
DINICA MIHAI - PREMIUL II
COVALCIUC IRINA - MENTIUNE

· Concursul interjudeţean „Grămătici, grămăticim”

Etapa locală: CONSTANTINESCU ANDREI (100 p.), BULANCEA IONUT, DINICA MIHAI , DINU RAREŞ (95 P.), BUCURESTEANU IOANA, CEAPĂ SARA, COVALCIUC IRINA, DRAGU MARIA, FIERARU RIANNA, RADU ROXANA (90 p.)

Etapa interjudeteana: COVALCIUC IRINA (90 p. premiul II), CONSTANTINESCU ANDREI (85 p. –PREMIUL III), DINICA MIHAI, FIERARU RIANNA (80 p. PREMIUL III)

· Concurs judetean ,,Detectiv în misiune literară’’:

PREMIUL I: ARICIU ANDREEA, CEAPĂ SARA, COVALCIUC IRINA, RADU ROXANA
PREMIUL II: BUCURESTEANU IOANA, BULANCEA IONUT, DRAGU MARIA, PREDA ERIK, TRANDAFIR CAMELIA, GRIGORE ALEXIA
PREMIUL III: CĂRNUŢĂ BIANCA, DINICĂ MIHAI, RĂDUCANU ISABELA
MENŢIUNE: FIERARU RIANNA, MARIN RAREŞ, STAN MARIA

· Concurs ,,Legendă între adevăr şi ficţiune’’

PREMIUL I: ARICIU ANDREEA
PREMIUL II: CEAPĂ SARA, STAN MARIA, RADU ROXANA, DRAGOMIRESCU OCTAVIAN
PREMIUL III: BULANCEA IONUŢ, BUCUREŞTEANU IOANA
MENTIUNE: FIERARU RIANNA, GRIGORE ALEXIA

· Concursul Proeducaţia

matematică

PREMIUL I NAŢIONAL: COVALCIUC IRINA, PREDA ERIK, RADU ROXANA
PREMIUL II NAŢIONAL: CONSTANTINESCU ANDREI
PREMIUL II (SCOALA): BULANCEA IONUT, DRAGU MARIA, FOCŞENEANU MIHNEA, GHEORGHE ALEXANDRU, GRIGORE ALEXIA
PREMIUL III (SCOALA): CĂRNUŢĂ BIANCA, FIERARU RIANNA, RĂDUCANU ISABELA, TRANDAFIR CAMELIA

limba română

PREMIUL I NAŢIONAL: COVALCIUC IRINA, RADU ROXANA
PREMIUL I NAŢIONAL: CEAPĂ SARA, TRANDAFIR CAMELIA
PREMIUL II (SCOALA):CONSTANTINESCU ANDREI, CEAUŞU SEBASTIAN, DRAGU MARIA, GHEORGHE ALEXANDRU, MARIN RAREŞ, PREDA ERIK
PREMIUL III (SCOALA): BUCUREŞTEANU IOANA, BULANCEA IONUŢ, CĂRNUŢĂ BIANCA, FIERARU RIANNA

12. Clasa II C – Stan Alina Gabriela

Gramatici, gramaticim
Micii olimpici etapa a II-a
Micii olimpici etapa a III-a
Amintiri din copilarie
 etapa I
Amintiri din copilarie etapa a II-a
Amintiri din copilarie etapa a III-a
Hoțescu Daniel Gabriel
75 Premiul III

98 PREMIUL II


Sfădu Radu Ștefan
90 Premiul II
92 Premiul III
96 PREMIUL III
100 PREMIUL I
96 PREMIUL III
Coman-Vasile Daria-Andreea
75 Premiul III





Dinu Bianca Maria
80 Premiul III


96 PREMIUL III


Stan Vlad Cristian
80 Premiul III


96 PREMIUL III


Pitcă Andreea




98 PREMIUL II



12. Clasa II D Ȋnv. Pintilie Carmina

Ø CONCURSUL COMPER –MATEMATICA(Etapa Nationala)

· SAVU SARA ELENA-LOCUL 1
· BURDUCEA LUCA ANDREI –LOCUL AL II-LEA

Ø CONCURS MICII OLIMPICI

· SAVU SARA ELENA-PREMIUL AL II-LEA(etapa I) si Premiul al –III lea (etapa a II-a)
· FARCAS ALEXANDRA GEORGIANA PREMIUL AL III-LEA


· ,,DETECTIVI IN MISIUNE LITERARA,,

LOCUL AL II-LEA

· 1.FARCAS ALEXANDRA: 98 PUNCTE

· 2.SAVU SARA :95 PUNCTE LOC

LOCUL AL III-LEA
· 3.DILIMOȚ ȘTEFAN 92 PUNCTE
· 4. IONIȚĂ DENIS 90 PUNCTE

· ,,AMINTIRI DIN COPILARIE,,
· FARCAS ALEXANDRA-PREMIUL AL III-LEA –MEDALIE DE BRONZ

· CONCURS NATIONAL ,,COMUNICARE,ORTOGRAFIE .RO ,,
· LOCUL I: SAVU SARA ELENA -100 PUNCTE-
· LOCUL AL II-LEA - DILIMOȚ ȘTEFAN -97 PUNCTE
- DRUMCEA IRINA- 95 PUNCTE
- FARCAȘ ALEXANDRA-97,5 PUNCTE
- POPA OCTAVIAN-97 PUNCTE
· LOCUL AL III-LEA - CROITORU RAMY ANDREI-91 PUNCTE
-LAZĂR AIDA -93 PUNCTE
-LAMBĂ CĂTĂLIN -91 PUNCTE
-STANCU CRISTIAN -91,5 PUNCTE
-TERZEA ANDREEA-92,5 PUNCTE
-TUDORAN IANIS -91 PUNCTE
- VOICOVICI SIMONE -92 PUNCTE

· CONCURS NAȚIONAL ,,FII INTELIGENT LA MATEMATICĂ,,
· LOCUL I : - DRUMCEA G.MARIA- 100 PUNCTE
- IONITA P. DENIS- 100 PUNCTE
-BURDUCEA F.LUCA- 100 PUNCTE
-SAVU M. SARA ELENA- 100 PUNCTE
· LOCUL AL III-LEA: -CALOIANU CRISTIAN- 90 PUNCTE
-DILIMOT S STEFAN -90 PUNCTE
-FARCAS F.ALEXANDRA GEORGIANA -90 PUNCTE
- LAMBA B.CATALIN - 90 PUNCTE

13. Clasa III A - prof, înv. şcolar Paula Stan

CLASA a III-a A- REZULTATE CONCURSURI JUDEṬENE

I. FAZA NAṬIONALÃ A CONCURSULUI ‘’ COMPER ‘’

a)COMUNICARE
PREMIUL I
1. BULEARCÃ ALEXEXANDRU-100 PUNCTE
2. EPURE MAIA -100 PUNCTE
3. GRANCEA RALUCA -100 PUNCTE
4. VȊLCU ŞTEFAN-100 PUNCTE

PREMIUL II
1.FLOREA DENISA -90PUNCTE
2.STOICA CARMEN ANDREEA-85 PUNCTE

PREMIUL III
1. MIHALACHE DARIA-80 PUNCTE
2. TUDOR LIVIU-75 PUNCTE

b)MATEMATICÃ
PREMIUL I ( 100 DE PUNCTE)
1.BULEARCÃ ALAXANDRU
2. VȊLCU ŞTEFAN

c)CONCURSUL ‘’ GRÃMÃTICI, GRÃMÃTICIM’’- NIVEL JUDEṬEAN

PREMIUL I
1.EPURE MAIA -100 PUNCTE
2.GRANCEA RALUCA -95 PUNCTE
3.MAZILU COSMIN-90 PUNCTE
4.TACHE ALEXANDRA -90 PUNCTE

PREMIUL II –
1.FLOREA DENISA-85 PUNCTE

CONCURSUL ‘’ AVENTURA CUNOAŞTERII’’ (ŞCOALA GIMNAZIALÃ ‘’NICOLAE IORGA’’)
PREMIUL II-1.EPURE MAIA 2. TUDOR LIVIU
PREMIUL III- 1.DOGARU VLAD

d) CONCURSUL ‘’ CÃLÃTORIE ȊN ṬINUTUL CUNOAŞTERII’’( Concurs judeţean)
PREMIUL I
1. GRANCEA RALUCA

e ) CONCURSUL ‘’ DETECTIVI IN MISIUNE LITERARÃ’’( Concurs judeţean)
PREMIUL I
1. FLOREA DENISA-100PUNCTE
2. MIHALACHE DARIA-100PUNCTE

PREMIUL II
1. VȊLCU ŞTEFAN-98 PUNCTE
2.BULEARCÃ ALEXANDRU-97,5 PUNCTE
3.EPURE MAIA -97,5 PUNCTE
4.DOGARU VLAD-97,5 PUNCTE
5.GRANCEA RALUCA-97,5 PUNCTE
6.STOICA CARMEN-96,5

MENṬIUNI-
1.MAZILU COSMIN-84 PUNCTE
2.MARCHIŞ IRINA-80 PUNCTE

f)CONCURSUL “ MICII OLIMPICI”etapa a III-a( Concurs judeţean)
Premiul I : GranceaRalucaşiFloreaDenisa ;
Premiul II:1.BulearcăAlexandru; 2.Caloian Andrada; 3. Epure Maia ;4.Stoica Andra;5. Tudor Liviu;6. Vȋlcu Ştefan
Premiul III: MihalacheDariaşiStoicaRaluca



g)CONCURSUL JUDEṬEAN “ FII INTELIGENT’’- MATEMATICÃ
PREMIUL I: EPURE MAIA ŞI GRANCEA RALUCA
PREMIUL II : FLOREA DENISA ŞI TACHE ALEXANDRA

j)“ FII INTELIGENT’’COMUNICARE ŞI ORTOGRAFIE

PREMIUL I:GRANCEA RALUCA
PREMIUL II: 1. FLOREA DENISA; 2.MAZILU COSMIN ;3.STOICA ANDRA;4. VȊLCU ŞTEFAN

k)CONCURSUL JUDEṬEAN “ AMINTIRI DIN COPILÃRIE “- ETAPA A III-A

PREMIUL I: 1. EPURE MAIA;2.FLOREA DENISA ;3.GRANCEA RALUCA ;4. MIHALACHE DARIA

MENṬIUNI:(94 PUNCTE)1.STOICA ANDRA ŞI VȊLCU ŞTEFAN;
(92 PUNCTE)-1.STOICA RALUCA ;2.TACHE ALEXANDRA ;3. TUDOR LIVIU.
(88 PUNCTE ) -1. CALOIAN ANDRADA ;
(86 PUNCTE)-1.DUMITRU ROBERTA;
(84 PUNCTE)-1.DOGARU VLAD;2.MÃSALÃ EDUARD
( 82 PUNCTE) -1. COSTACHE RAREŞ;2. PETRE ANDREI ;3. PETRESCU EVA.
(80 PUNCTE) -1. MAZILU COSMIN.


14. Clasa III B – prof. înv. Primar Lucia Cristache

15. Clasa III C – inv. Ștefania Stanciu
CONCURSUL NAȚIONAL „AMINTIRI DIN COPILĂRIE”, etapa I
Nr. crt.
Nume și prenume elev
Clasa
Premiul
1.
CHIOVEANU ELIZA-ADRIANA
a III-a C
MENȚIUNE
2.
GOMOIU ALEXANDRU-GABRIEL
a III-a C
MENȚIUNE
3.
IONIȚĂ ELENA-RUXANDRA
a III-a C
MENȚIUNE
4.
OANCEA ERIK-GEORGIANO
a III-a C
MENȚIUNE
5.
ŞUGA EDUARD-ŞTEFAN
a III-a C
MENȚIUNE
CONCURSUL NAȚIONAL „COMPER-COMUNICARE”, etapa I
Nr. crt.
Nume și prenume elev
Clasa
Premiul
1.       
CHIOVEANU ELIZA-ADRIANA
a III-a C
PREMIUL I
2.       
OANCEA ERIK-GEORGIANO
a III-a C
PREMIUL I
3.       
ROTARU ALEXIA-ŞTEFANIA
a III-a C
PREMIUL II
4.       
SÎRBULESCU IONUȚ-ALEXANDRU
a III-a C
PREMIUL II
5.       
CAZACU LOREDANA-GABRIELA
a III-a C
PREMIUL II
6.       
ŞUGA EDUARD-ŞTEFAN
a III-a C
PREMIUL II
7.       
COBZARU MARIA-ELENA
a III-a C
PREMIUL III
8.       
DRAGOMIR BIANCA-MARIA
a III-a C
PREMIUL III
9.       
IONIȚĂ ELENA-RUXANDRA
a III-a C
PREMIUL III
10.   
VASILESCU IRINA-ALEXANDRA
a III-a C
PREMIUL III
11.   
VOICU DENIS-GABRIEL
a III-a C
PREMIUL III
12.   
GOMOIU ALEXANDRU-GABRIEL
a III-a C
PREMIUL III
13.   
PĂUN ANDREEA-ELENA
a III-a C
PREMIUL III
14.   
NĂSTASE ELLIA-MARIA
a III-a C
MENȚIUNE
CONCURSUL NAȚIONAL „COMPER-COMUNICARE”, etapa a II-a
Nr. crt.
Nume și prenume elev
Clasa
Premiul
1.
ŞUGA EDUARD-ŞTEFAN
a III-a C
PREMIUL I
2.
IONIȚĂ ELENA-RUXANDRA
a III-a C
PREMIUL II
3.
PĂUN ANDREEA-ELENA
a III-a C
PREMIUL II
4.
VASILESCU IRINA-ALEXANDRA
a III-a C
PREMIUL II
5.
SÎRBULESCU IONUȚ-ALEXANDRU
a III-a C
PREMIUL III
6.
COBZARU MARIA-ELENA
a III-a C
PREMIUL III
7.
GOMOIU ALEXANDRU-GABRIEL
a III-a C
PREMIUL III
8.
VOICU DENIS-GABRIEL
a III-a C
PREMIUL III
9.
CHIOVEANU ELIZA-ADRIANA
a III-a C
MENȚIUNE
10.
NĂSTASE ELLIA-MARIA
a III-a C
MENȚIUNE
CONCURSUL NAȚIONAL „COMPER-MATEMATICĂ”, etapa I
Nr. crt.
Nume și prenume elev
Clasa
Premiul
1.
GOMOIU ALEXANDRU-GABRIEL
a III-a C
PREMIUL II
2.
PĂUN ANDREEA-ELENA
a III-a C
PREMIUL II
3.
SÎRBULESCU IONUȚ-ALEXANDRU
a III-a C
PREMIUL III
4.
VASILESCU IRINA-ALEXANDRA
a III-a C
MENȚIUNE
5.
OANCEA ERIK-GEORGIANO
a III-a C
MENȚIUNE
7.
RADU ALEXIA
a III-a C
MENȚIUNE
CONCURSUL NAȚIONAL „COMPER-MATEMATICĂ”, etapa a II-a
Nr. crt.
Nume și prenume elev
Clasa
Premiul
1.
SÎRBULESCU IONUȚ-ALEXANDRU
a III-a C
PREMIUL II
2.
GOMOIU ALEXANDRU-GABRIEL
a III-a C
MENȚIUNE
3.
VOICU DENIS-GABRIEL
a III-a C
MENȚIUNE
CONCURSUL NAȚIONAL „FII INTELIGENT LA MATEMATICĂ
Nr. crt.
Nume și prenume elev
Clasa
Premiul
1.
SÎRBULESCU IONUȚ-ALEXANDRU
a III-a C
PREMIUL III
CONCURSUL INTERJUDEȚEAN „GRĂMĂTICI, GRĂMĂTICIM
Nr. crt.
Nume și prenume elev
Clasa
Premiul
1.
VASILESCU IRINA-ALEXANDRA
a III-a C
PREMIUL II
2.
PĂUN ANDREEA-ELENA
a III-a C
PREMIUL III
3.
SÎRBULESCU IONUȚ-ALEXANDRU
a III-a C
PREMIUL III
4.
IONIȚĂ ELENA-RUXANDRA
a III-a C
PREMIUL III
5.
OANCEA ERIK-GEORGIANO
a III-a C
PREMIUL III
6.
VOICU DENIS-GABRIEL
a III-a C
PREMIUL III








16. Clasa III D - Ȋnv. Soare Cristina
Nr.
Crt.
Numele și prenumele
elevului
Concursul
Premiul
1.
DUMITRESCU SILVIU
CONCURS NAȚIONAL
COMPER-COMUNICARE-
etapa I
I
2.
CERNAT CRISTINA

I
3.
MANU TEODORA

I
4.
NEAGU GABRIELA

I
5.
ALBU TEODOR

I
6.
BANCU ALEXIA

I
7.
MIHAILA IRINA

I
8.
MANEA ANA MARIA

I




1.
CRACIUN ALEXANDRU
COMPER-MATEMATICĂ-etapa I
I
2.
ALBU TEODOR

I
3.
DUMITRESCU SILVIU

I






COMPER-COMUNICARE-
ETAPA JUDEȚEANĂ

1.
BERCU PATRICIA

I
2.
ALBU TEODOR

I
3.
DUMITRESCU SILVIU

I
4.
CERNAT CRISTINA

I
5.
LUNGU MARIO

I
6.
MIU STEFAN

I
7.
MIHAILA BIANCA

I
8.
MANU TEODORA

I
9.
NEAGU GABRIELA

I
10.
GHEORGHE ROBERTO

I
11.
DUMITRU DENNIS

I
12.
MIHAILA IRINA

I
13.
UNGURENASU MARIA

I
14.
NITA ANDRA

I
15.
STROIE IULIAN

I











COMPER-MATEMATICĂ-
ETAPA JUDEȚEANĂ


DUMITRESCU SILVIU

I






CONCURS INTERJUDEȚEAN
GRĂMĂTICI, GRĂMĂTICIM-
ETAPA II

1.
BANCU ALEXIA

I
2.
BERCU PATRICIA

I
3.
DUMITRESCU SILVIU

I
4.
MANU TEODORA

I
5.
MIHAILA IRINA

I
6.
MIU STEFAN

I
7.
ALBU TEODOR

II
8.
CERNAT CRISTINA

II
9.
CRACIUN ALEXANDRU

II
10.
NEAGU MARIA

II
11.
STEFAN ALEXANDRA

II
12.
TABARCA MARIA

II


CONCURS JUDEȚEAN-
AVENTURA CUNOAȘTERII

1.
ALBU TEODOR

I
2.
DUMITRESCU SILVIU

I
3.
MANU TEODORA

II


CONCURS INTERDISCIPLINAR-
MICII OLIMPICI-ETAPA I

1.
DUMITRESCU SILVIU

I
2.
MIHĂILĂ IRINA

II
3.
MANEA ANA

II
4.
CERNAT CRISTINA

III
5.
ALBU TEODOR

III
6.
BERCU PATRICIA

III
7.
DUMITRU DENNIS

III


CONCURS INTERDISCIPLINAR-
MICII OLIMPICI-ETAPA II

1.
BERCU PATRICIA

II
2.
CRĂCIUN ALEXANDRU

II
3.
ALBU TEODOR

II
4.
DUMITRESCU SILVIU

II
5.
MIHĂILĂ BIANCA

II
6.
DUMITRU DENNIS

III
7.
MIHĂILĂ IRINA

III
8.
ȘTEFAN ALEXANDRA

III


CONCURS JUDEȚEAN-
CĂLĂTORIE ÎN ȚINUTUL CUNOAȘTERII

1.
ALBU TEODOR

III
2.
DUMITRESCU SILVIU

M






CONCURS INTERDISCIPLINAR
AMINTIRI DIN COPILARIE-ETAPA I

1.
DUMITRESCU SILVIU

I
2.
BERCU PATRICIA

II
3.
MIHĂILĂ BIANCA

II
4.
MIU THEODOR ȘTEFAN

II
5.
ALBU TEODOR

III
6.
CERNAT CRISTINA

III
7.
MIHĂILĂ IRINA

III






CONCURS INTERDISCIPLINAR-
MICII OLIMPICI-ETAPA FINALĂ





1.
ALBU TEODOR

II
2.
DUMITRESCU SILVIU

II
3.
CRĂCIUN ALEXANDRU

III
4.
MIHĂILĂ BIANCA

III
5.
MIHĂILĂ IRINA

III






CONCURS INTERDISCIPLINAR-
DETECTIV ÎN MISIUNE LITERARĂ

1.
ALBU TEODOR

M
2.
MANU TEODORA

M
3
MIU THEODOR ȘTEFAN

M




17. Clasa IV A - prof. înv. primar Daniela Roxana Contescu



COMPER MATEMATICA / etapa nationala

- ALBU EMILIA PREMIUL I
- MATEI DAVID EMANUEL - PREMIUL I

- Concursul regional de matematică „GENERATIA XXI” ediţia a X a
- ALBU EMILIA–MENŢIUNE

Concursul naţional de matematică „LUMINAMATH” editia aXX a, 2016

- ALBU EMILIA – PREMIUL al II- lea
- MIHALACHE DRAGOŞ– PREMIUL I
- MATEI DAVID EMANUEL -PREMIUL al II- lea


Concursul interjudeţean de matematică „GRIGORE MOISIL” editia aXIIa

- MIHALACHE DRAGOŞ – PREMIUL al II- lea
- ALBU EMILIA –MENŢIUNE
- PREDA BIANCA – MENŢIUNE



Concursul interjudeţean de matematică „DISCIPOLII lui LAZĂR” ediţia a X a
- ALBU EMILIA– PREMIUL al-III- lea
- MIHALACHE DRAGOŞ –MENŢIUNE





Concursul interjudeţean de limba română „DISCIPOLII lui LAZĂR” ediţia a V a
- ALBU EMILIA– MENŢIUNE
- COSTACHE IOANA PATRICIA – PREMIUL I SPECIAL 100p.


Concursul judeţean de matematica „ION IONESCU” editia a VIIa, Valea Călugărească

- ALBU EMILIA – PREMIUL I
- MIHALACHE DRAGOŞ – PREMIUL I
- PREDA BIANCA - PREMIUL al II- lea



Concursul judeţean de limba română „VORBIŢI, SCRIEŢI ROMÂNEŞTE!”
- COSTACHE IOANA PATRICIA – PREMIUL al III –lea
- MATEI DAVID EMANUEL - PREMIUL al III –lea
- ALBU EMILIA - MENŢIUNE



COMPER limba romana 2017 etapa I

- Concursul COMPER limba romană clasament 27 premii si mentiuni

ALBU EMILIA PREMIUL I 100 puncte
MIHALACHE DRAGOS PREMIUL I 95 puncte
MATEI DAVID PREMIUL al II lea 85 puncte
PETER ALEXANDRU PREMIUL al II lea 85 puncte
PREDA BIANCA PREMIUL al II lea 85 puncte
SAMARGHITAN SIRBU GIULIANA PREMIUL al II lea 85 puncte
COSTACHE IOANA PATRICIA PREMIUL al II lea 85 puncte
MARINITA MARIUS PREMIUL al II lea 85 puncte
MOISE DARIA PREMIUL al II lea 85 puncte
NASTASE ANDREI PREMIUL al II lea 85 puncte
TOADER MIHNEA GEORGE PREMIUL al III lea 80 puncte
OANCEA DARIA PREMIUL al III lea 80 puncte
CONSTANTIN VALENTINA PREMIUL al III lea 80 puncte
STEFAN ANDREI PREMIUL al III lea 80 puncte
DECU IOANA PREMIUL al III lea 80 puncte
OPREA DAVID PREMIUL al III lea 80 puncte
ROSU DRAGOS PREMIUL al III lea 75 puncte
PETRE ANA MARIA PREMIUL al III lea 75 puncte
MOCANU ANDREI PREMIUL al III lea 75 puncte
COSTACHE PATRICIA CATALINA PREMIUL al III lea 75 puncte
NEACSU PAULA MENTIUNE 70 puncte
IONESCU RAISA MENTIUNE 70 puncte
ALDEA RAZVAN ANDREI MENTIUNE 70 puncte
GANTA ALEXANDRA MENTIUNE 70 puncte
IOSUB HORIA MENTIUNE 65 puncte
MATEI MARIA MENTIUNE 65 puncte
URUC YLONA MENTIUNE 65 puncte

COMPER matematica 2017 etapa I

- Concursul COMPER matematică clasament 18 premii si mentiuni
ALBU EMILIA PREMIUL I 100 puncte
PREDA BIANCA PREMIUL I 100 puncte
ROSU DRAGOS PREMIUL I 100 puncte
MATEI DAVID EMANUEL PREMIUL I 100 puncte
MIHALACHE DRAGOS PREMIUL I 95 puncte
OPREA DAVID PREMIUL I 95 puncte
OANCEA DARIA PREMIUL al II lea 90 puncte
SAMARGHITAN SIRBU GIULIANA - PREMIUL al II lea85 puncte
STEFAN ANDREI PREMIUL al III lea 80 puncte
NEACSU PAULA PREMIUL al III lea 75 puncte
PETRE ANA MARIA - MENTIUNE 70 puncte
DUTA SARA ANDREEA MENTIUNE 70 puncte
MARINITA MARIUS MENTIUNE 70 puncte
COSTACHE IOANA PATRICIA MENTIUNE 70 puncte
MOISE DARIA MENTIUNE 65 puncte
TOADER MIHNEA GEORGE MENTIUNE 65 puncte
VOICILA ANA MARIA MENTIUNE 65 puncte
PETER ALEXANDRU GABRIEL MENTIUNE 65 puncte


COMPER limba romana 2017 etapa a II a
- Concursul COMPER limba română clasament - 30 premii si mentiuni
PREDA BIANCA PREMIUL I 100 puncte
OANCEA DARIA EMILIA PREMIUL I 95 puncte
MIHALACHE DRAGOS STEFAN PREMIUL I 95 puncte I
ALBU EMILIA PREMIUL al II lea 90 puncte
MATEI DAVID EMANUEL PREMIUL al II lea 90 puncte
ILIE ANDREI PREMIUL al II lea 85 puncte
STEFAN ANDREI ALEXANDRU PREMIUL al II lea 85 puncte
PETRE ANA MARIA PREMIUL al II lea 85 puncte
SAMARGHITAN SIRBU GIULIA PREMIUL al II lea 85 puncte
OPREA MIHAI DAVID PREMIUL al II lea 85 puncte
NEACSU PAULA GABRIELA PREMIUL al II lea 85 puncte
MIHU VIRGILIU STEFAN PREMIUL al II lea 85 puncte
COSTACHE IOANA PATRICIA PREMIUL al III lea 80 puncte
DECU IOANA BOGDANA PREMIUL al III lea 80 puncte
MARINITA MARIUS PREMIUL al III lea 80 puncte
IOSUB HORIA GEORGE PREMIUL al III lea 80 puncte
IONESCU AMANDA RAISA MARIA PREMIUL al III lea 80 puncte
URUC YLONA MARIA PREMIUL al III lea 80 puncte
MOISE DARIA PREMIUL al III lea 80 puncte
MOISESCU RALUCA ALEXANDRA PREMIUL al III lea 75 puncte
GANTA ALEXANDRA PREMIUL al III lea 75 puncte
TOADER MIHNEA GEORGE PREMIUL al III lea75 puncte
VOICILA ANA MARIA PREMIUL al III lea 75 puncte
MOCANU ANDREI MENTIUNE 70 puncte
VICIU DARIA MIHAELA MENTIUNE 70 puncte
ALDEA RAZVAN ANDREI MENTIUNE 65 puncte
PETER ALEXANDRU GABRIEL MENTIUNE 65 puncte
IONITA POPESCU ALEXANDRA MENTIUNE 65 puncte
TANASE BEATRICE MIHAELA MENTIUNE 65 puncte
NASTASE ANDREI CRISTIAN MENTIUNE 65 puncte

COMPER matematica 2017 etapa a II a

- Concursul COMPER matematică clasament - 17 premii si mentiuni
ALBU EMILIA PREMIUL I 100 puncte
MATEI DAVID EMANUEL PREMIUL I 100 puncte
MIHALACHE DRAGOS STEFAN PREMIUL I 100 puncte
STEFAN ANDREI ALEXANDRU PREMIUL I 100 puncte
PREDA BIANCA ANDREEA PREMIUL I 95 puncte
SAMARGHITAN SIRBU GIULIA PREMIUL I 95 puncte
OPREA MIHAI DAVID PREMIUL I 95 puncte
DECU IOANA BOGDANA PREMIUL al II lea 90 puncte
NEACSU PAULA GABRIELA PREMIUL al II lea 85 puncte
OANCEA DARIA EMILIA PREMIUL al III lea 80 puncte
PETRE ANA MARIA PREMIUL al III lea 75 puncte
PETER ALEXANDRU GABRIEL PREMIUL al III lea 75 puncte
ROSU DRAGOS VLADUT MENTIUNE 70 puncte
IOSUB HORIA GEORGE MENTIUNE 70 puncte
TOADER MIHNEA GEORGE MENTIUNE 65 puncte
MOCANU ANDREI MENTIUNE 65 puncte
ILIE ANDREI MENTIUNE 65 puncte

ETAPA NATIONALA - 2 premii I matematica
ALBU EMILIA 100 puncte
MATEI DAVID EMANUEL 95 puncte



REZULTATELE OBȚINUTE LA CONCURSUL „GRĂMĂTICI, GRĂMĂTICIM”

etapa interjudeţeană, Martie 2017

Mihalache Dragoş PREMIUL I 94 puncte
Moise Daria PREMIUL I 90 puncte
Sămărghiţan Sîrbu Giuliana PREMIUL I 90 puncte
Albu Emilia PREMIUL al II lea 86 puncte
Decu Ioana PREMIUL al II lea 86 puncte
Ștefan Andrei Alexandru PREMIUL al II lea 86 puncte
Preda Bianca Andreea PREMIUL al II lea 84 puncte
Costache Ioana Patricia PREMIUL al II lea 84 puncte


REZULTATELE OBȚINUTE LA CONCURSUL „MICII OLIMPICI” etapa I

Mihalache Dragoş PREMIUL I 100 puncte
Oancea Daria PREMIUL I 100 puncte
Albu Emilia PREMIUL al II lea 96 puncte
Costache Ioana Patricia PREMIUL al II lea 96 puncte
Matei David PREMIUL al II lea 96 puncte
Roşu Dragoş PREMIUL al II lea 96 puncte
Preda Bianca Andreea PREMIUL al III lea 92 puncte
Oprea Mihai David MENTIUNE 88 puncte
Ștefan Andrei Alexandru MENTIUNE 88 puncte


REZULTATELE OBȚINUTE LA CONCURSUL „MICII OLIMPICI” etapa a II-a

Albu Emilia PREMIUL al II lea 96 puncte
Ștefan Andrei Alexandru PREMIUL al III lea 92 puncte
Costache Ioana Patricia MENTIUNE 88 puncte
Oprea Mihai David MENTIUNE 88 puncte
Decu Ioana MENTIUNE 88 puncte
Mihalache Dragoş MENTIUNE 88 puncte

18. Clasa IV B -Ȋnv. Tudorache Maria

1.Concursul interjudetean “Discipolii lui Lazar”
Draghici Raluca –mentiune

2.Concursul interjudetean”Gramatici,gramaticim”(comunicare in limba romana)
Premiul I
Bucur Antonia
Luca Sorina
Spataru Anemona

Premiul al II-lea
Anghel Cosmin
Draghici Raluca
Niticu Darius

Premiul al III-lea
Niticu Darius

3.Concursul”Micii olimpici”etapa I
Premiul I-Avram Alexandru
Premiul al II-lea-Draghici Raluca

Etapa a II-a

Premiul I-Draghici Raluca
Premiul al II-lea Luca Sorina
Premiul al III-lea
Avram Alexandru

Etapa a III-a

Premiul al III-lea-Avram Alexandru
Draghici Raluca

4.Concursul”Amintiri din copilarie” etapaI

Premiul al III-lea-Draghici Raluca
Niticu Darius

5.Concursul”Fii inteligent!-matematica
Anghel Cosmin-premiul I
Avram Alexandr-premiul I
Draghici Raluca-premiul I
Luca Sorina-premiul al III-lea
Olteanu Antonia-premiul al III-lea

6. Concursul”Comunicare.ortografie.ro”
Draghici Raluca-premiul alIII-lea
Bucur Antonia-premiul al III-lea
Constantin Denisa-premiul al III-lea
Dragomir Malina-premiul al III-lea
Niticu Darius-premiul al III-lea

19. Clasa IV C- Ȋnv. Babaiana Vasilica

CONCURSUL ŞCOLAR NAŢIONAL DE COMPETENŢĂ ŞI PERFORMANŢĂ - COMPE
ETAPA JUDEŢEANĂ I – COMUNICARE:


1. GRIGOROAI BIANCA – PREMIUL AL III-LEA
2. MUŞAT ANDREEA – PREMIUL AL III-LEA
3. NEMŢEANU ALEXIA – PREMIUL AL III-LEA
4. TOMA TEODOR – PREMIUL AL III-LEA
5. TOMULESCU NICOLE – PREMIUL AL III-LEA
6. ANGELESCU ANDREI - MENŢIUNE
7. CĂLIN ALESSIA – MENŢIUNE
8. IOAN PATRICIA - MENŢIUNE
9.. JUCAN ALEXANDRA – MENŢIUNE
10. PÎSLARU ARIANA – MENŢIUNE
11. PETRIŞOR RALUCA – MENŢIUNE

CONCURSUL ŞCOLAR NAŢIONAL DE COMPETENŢĂ ŞI PERFORMANŢĂ – COMPER
ETAPA JUDEŢEANĂ I – MATEMATICĂ


1. GRIGOROAI BIANCA – PREMIUL AL III-LEA
2. MUŞAT ANDREEA – PREMIUL AL III-LEA
3. PETRIŞOR RALUCA – PREMIUL AL III-LEA
4. ANGELESCU ANDREI – MENŢIUNE
5. NEMŢEANU ALEXIA – MENŢIUNE
6. PÎSLARU ARIANA – MENŢIUNE

CONCURSUL ŞCOLAR NAŢIONAL DE COMPETENŢĂ ŞI PERFORMANŢĂ – COMPER
ETAPA JUDEŢEANĂ II – COMUNICARE

1. ANGELESCU ANDREI – PREMIUL AL II-LEA
2 . JUCAN ALEXANDRA – PREMIUL AL II-LEA
3. PÎSLARU ARIANA – PREMIUL AL II-LEA
4. TOMULESCU NICOLE- PREMIUL AL II-LEA
5 . GRIGOROAI BIANCA – PREMIUL AL II-LEA
6. CĂLIN ALESSIA – PREMIUL AL III-LEA
7. IOAN PATRICIA – PREMIUL AL III-LEA
8 . MUŞAT ANDREEA – PREMIUL AL III-LEA
9. NEMŢEANU ALEXIA – PREMIUL AL III-LEA
11. TOMA TEODOR – PREMIUL AL III-LEA
12. LAZĂR CĂTĂLINA – MENŢIUNE

CONCURSUL NAŢIONAL „AMINTIRI DIN COPILĂRIE” – ETAPA NOIEMBRIE 2016
1. MUŞAT ANDREEA - MENŢIUNE
2. NEMŢEANU ALEXIA – MENŢIUNE
3. PÎSLARU ARIANA – MENŢIUNE
4. PETRIŞOR RALUCA – MENŢIUNE
5. TOMULESCU NICOLE – MENŢIUN


CONCURSUL „GRĂMĂTICI, GRĂMĂTICIM!”- MARTIE 2017

1. CĂLIN ALESSIA – PREMIUL I
2. TOMA TEODOR – PREMIUL AL II-LEA
3. JUCAN ALEXANDRA – PREMIUL AL III-LEA
4. PÎSLARU ARIANA – PREMIUL AL III-LEA

CONCURSUL „DETECTIV ÎN MISIUNE LITERARĂ” – 7 APRILIE 2017
1. PÎSLARU ARIANA – PREMIUL AL II-LEA
2. GRIGOROAI BIANCA – PREMIU AL III-LEA
3. PETRIŞOR RALUCA – PREMIUL AL III-LEA
4 . MUŞAT ANDREEA - MENŢIUNE
5. NEMŢEANU ALEXIA – MENŢIUNE